Skip to main content

Wermo tegevjuht Raul Vene:
soovin, et meeskonnaliikmed tunneksid uhkust Wermo perre kuulumise üle

Wermo tegevjuht Raul Vene, kes on tehases töötanud 7 aastat, sõnab, et on siin koos meekonnaga läbi teinud põneva kasvamisprotsessi nii inimese kui juhina ning usub tänaseks kindlamalt teadvat, kuhu ja kuidas edasi liikuda.

Kui panustad oma inimestesse ja usud oma meeskonda, on tulemus vaid aja küsimus

Olulisim osa tootmisprotsessist on inimesed. „Oleme osa rahvusvahelisest majandusest ja disainist ning töötame koos oma ala tippudega,” räägib ta Wermost ning lisab, et oma eriala ekspertide hoidmine ja väärtustamine on ettevõtte edu alustala. Seetõttu peetakse Wermos oluliseks pakkuda hea töö eest väärikat tasu. „Inimesed on iga ettevõtte alustala, kellesse panustamine on väga vajalik. See on aspekt, mida ka Wermo arengus tähtsaks pean,“ ütleb Raul Vene.

Tema missioon juhina on töötajatele positiivsete emotsioonide ja tehtust rahulolu tagamine. Igaüks meeskonnas peab tundma, et tema panus on oluline puzzletükk tervikpildist. Oma meeskonnaliikmetelt ootab Raul enim ausust, otsekohesust ning kaasamõtlemist muutuste juhtimises. „Usk koos tehtud plaanidesse, võetud eesmärkidesse ja meeskonnaga arvestamine ning tema innustamine on juhtimisprotsessi lülid, mis tagavad tulemuse,“ on Raul Vene kindel ja lisab, et Wermo meeskond on selline, kellele areng ja soov midagi paremaks muuta on enesestmõistetavad.

Õige suhtumise ja pealehakkamisega on kõik võimalik

Raul Vene motiveerib oma meeskonda nii tööalaste kui tööväliste tegevuste kaudu. “Oleme kaasanud spetsialiste töölõikude parendamiseks ning vaimu üleval hoidmiseks,” räägib ta. Ta peab tähtsaks, et kõik ettevõtte töötajad naudiksid igapäevaseid tööprotsesse ja tunneksid uhkust Wermo perre kuulumise üle. Vene usub, et õige suhtumise ja pealehakkamisega on kõik võimalik.

Mitmed Wermo juhid ja spetsialistid on välja kasvanud välja tootmistöötajate hulgast. Ettevõte laieneb ning juhtide ja spetsialistide vajadus koos sellega.

Uute töötajate sisseelamine Wermos on jaotatud mitmeks etapiks – nädalast-nädalasse antakse erinevad ülesanded ning koos analüüsitakse nende täitmist.

Perekond kui suurim väärtus

Olles pühendunud ja empaatiline ettevõtte juht, peab Raul Vene oluliseks tasakaalu elus. Vabal ajal veedab ta meelsasti aega looduses või loeb, kuid vaieldamatult tähtsaim on pere. “Mulle meeldib koos lastega süüa teha. Aiahooajal toimetan oma kaasaga aias ja naudin taimedega tegelemist. See on minu jaoks üsna uus huviala,” räägib ta oma töövälisest ajast. “Viimased suved olen palju nädalalõppe ka oma naisel abiks olnud tema ettevõtte poolt korraldatavate sündmuste ettevalmistamisel.  Seal olen ma enamasti transamehe ja planeerija rollis” muigab ta muhedalt.

Igapäevaselt looduses jalutamise eest kannab hoolt perekonna neljajalgne sõber – kuldne retriiver Picasso. „Kui veel maailmas ringi sõita sai, siis  reisisime iga aasta vähemalt korra seljakottidega mööda eksootilisi maid. Eriti suur armastus on meil Tansaania vastu. Sinna tahan alati tagasi minna,” märgib ta.

Raul Vene hobi on laskesport – täpsemalt IPSC, kus sobivaim relvaliik on shotgun ehk haavlipüss. „See spordiala toetub peamiselt kolmele komponendile – jõud, täpsus, kiirus. Neile lisandub veel neljas, väga oluline – strateegia. Rajal oled sa oma õnne sepp. See on nagu tootmine – lähed läbimõeldud plaaniga peale ja kui juhtub, et planeeritud lasu asemel tekib tõrge, tuleb hakata käigult uut tegevusplaani koostama,” räägib ta oma hobist.  See on tegevus, mis treenib teda ootamatult tekkinud olukordadele kiireid lahendusi leidma.

Elus ja ettevõtluses on olulised ka võrgustikud – mõttekaaslased ja sõbrad. Raul, kes hindab pidevat enese arendamist võttis mõni aeg tagasi ette enesetäiendamise. Ärijuhtimise õpingutel tekkinud sõpruskonnaga loodi Heade Mõtete Klubi, kus kohtutakse korra kuus ja avardatakse oma silmaringi läbi erinevate inimestega tutvumiste.