Skip to main content

Wermo pearaamatupidaja Ene Kons:
huvitav töö iga päev ja kindlustunne terveks eluks!

Wermo pearaamatupidaja Ene Kons tuli Võrru üle 40 aasta tagasi. Siia tõi teda pere loomine. Toona asuski ta tööle Võru Metsakombinaati, kus tegutses enne laste sündi aastakese ning lapsepuhkuse lõppedes asus tööle Võru Mööblivabrikusse.

Ene on Wermos töötanud üle 40 aasta. Ta ise ütleb, et need aastad on möödunud kui lenneldes, sest iga päev on olnud töine ja huvitav. Siin tunneb ta end kindlalt ja ehkki aastate vältel on talle tehtud pakkumisi ka teiste ettevõtete poolt, ei ole ta lahkunud Wermost põhjusel, kuna ettevõte pakub turvatunnet homse päeva ees. „Üksluisus ja mandumine on Wermos välistatud,“ kinnitab ta.

Wermo toodangu järgi on alati olnud suur nõudlus. Siin töötavad toredad inimesed ning ettevõte teeb väärtuslikku mööblit. Ilmselt mäletavad paljud ka kunagisi Võru sektsioonkappe ja pehmet mööblit, mis olid juba toona kvaliteetsed ja tugevad ning on vastu pidanud tänase päevani. Nii ka inimesed. „Olen siia lihtsalt pidama jäänud,” ütleb ta ning lisab, et ega seda tööd poleks võimalik nii kaua teha, kui see ei meeldiks.

Igale olukorrale leidub lahendus

Ene tunnistab, et paratamatult on iga raamatupidaja töös olukordi, mil tundub, et ei saagi asju klappima, ent kusagilt tuleb pihta hakata ning kui ükskord on „sasipundar“ lahendatud, paraneb meel kiiresti. „Kui siis töölt koju jõuan ja tehtule tagasi mõtlen, on selline tunne, nagu oleksin ühe päevaga maja ehitanud! Siis kiidan end õlale patsutades ja öeldes: sa oled väga tubli!” Ene soovitab keerulistes olukordades ikka positiivseks jääda ja tehtu eest ennastki tunnustada.

Ene on aastate jooksul teinud kõikvõimalikke raamatupidamisega seonduvaid töölõike ning kui talle 2010. aastal pearaamatupidaja kohta pakuti, otsustas ta ettepaneku vastu võtta.

Wermos soositakse arengut ja õppimist

Ene sõnul sobivad Wermosse sellised inimesed, kes tulihingeliselt tahavad tööd teha ja kes juba hommikul silmade särades ootavad uuelt päevalt uusi ülesandeid.

Wermo ei saa endale lubada töötajaid, kes päevi lihtsalt õhtusse veeretavad. Siia oodatakse järjepidevaid, õpihimulisi ja töökaid inimesi, kes on sihikindlad ja pole oma loomult allaandjad. „On inimlik, et lootusetuse hetki võib igaühel ette tulla, aga neile ei tohi lihtsalt alla anda. Lihtne oleks lüüa uks kinni ja ära minna, aga see ei ole lahendus,” tõdeb ta.

Wermos pole võimalik jääda mugavustsooni ega ühele kohale tammuma. Pidevalt toimub seadmete uuendamine ning seetõttu on töötajate arenemine ja õpivõimalused au sees. „Kui töötaja avaldab soovi tootmistsehhis veel mõnda tööpinki kasutama õppida, siis vaevalt meister või juhtkond seda keelaks. Kõiki, kes huvi üles näitavad, toetatakse õppimisel,” kinnitab Ene ning lisab, et töötajal peab olema õpitahe ja püsivus ning esimese komistuskivi juures lihtsalt loobuda ei tohi.

Wermos töötavale inimesele peab sobima ka varajane ärkamine, sest seda nõuab töökorraldus. „Varajane tõusmine, eriti suvisel ajal, annab aga elule palju juurde! Kui hommikud maha magada, ei näe suurt osa tegelikust ilust, mida Eesti loodus pakub,” kinnitab Ene.

Mäed on ületamiseks!

Wermo tugevus on juhtkond, kes kiiresti muutuvas maailmas on suutnud teha palju vajalikke ettevõtet arendavaid otsuseid. Need pole pruukinud küll alati kõigile meele järele olla, kuid on tehtud suuremaid eesmärke silmas pidades. „Kui juht teeb otsuse, siis nii on ja nii jääb!” on Ene kindel.

Edu saladus on ka messidel osalemine ja uute klientide hankimine. „Ainult naeratuse eest Eestist väljaspool olevaid kliente ostjate nimistusse ei saa, selle nimel tuleb vaeva näha ja pingutada, tooted peavad olema konkurentsivõimelised,” selgitab ta ja lisab, et Wermo ei pea kindlasti häbenema ühtegi prototüüpi, mis on Eesti riigist välja läinud. „Wermo võib olla uhke – meie tehtud! Nii me tegutseme!”

Ene ei tee saladust asjaolust, et mitte kõik päevad ei pruugi olla lust ja lillepidu ning tuleb ette ka keerulisemate ülesannete lahendamisi. „Siis mõtlen, et küll ikka leiab väljapääsu – kui mõni päev ongi väljakutsete rohkem, siis ükskord saab seegi läbi ja järgmine päev tuleb jälle palju parem,” räägib asjalik naine.

Kokkuvõtteks ütleb Ene, et kui mõnikord tundub, et mäed on tee peal püsti ees, siis tuleb võta alpinistivarustus, et need mäed ületada. „Täpselt nii toimivad asjad vajadusel ka Wermos,” sõnab Ene Kons tarmukalt.