Skip to main content

Puidupingi operaator Liis Tikerpuu:
Mõnus töökeskkond ja kollektiiv tagavad rahulolu tööga

Liis Tikerpuu jõudis Wermosse tööle ennekõike seetõttu, et õhtuti koolis käimise kõrvale sobis sealne varasem töögraafik väga hästi. Kui ta Wermosse tööle minnes ei teadnud ettevõtte kohta just kuigi palju, siis tänaseks on Liis omandanud mitmedki spetsiifilised oskused, mis puidupingi operaatori töös vajalikud on. Olles Wermos töötanud aasta ja kuus kuud on ta saanud juba ka koolituse ettevõtte poolt, mis on märkimisväärselt lihtsustanud töö tegemist: “Freesi kasutamise puhul aitas puidupingi operaatori koolitus palju, kuna enne ma masinat ei tundud.”

Wermos meeldib Liisile nii töö ise kui ka töökaaslased. Tootmistöö füüsilise poolega saab Liis hästi hakkama. “Midagi ülirasket ei ole ja kui peaks ka olema, siis saan alati meistri käest abi paluda,” kiidab Liis oma abivalmeid kolleege. Wermos on vastu tuldud ka Liisi õpihimule: “Kui olen tahtnud mõnda uut pinki selgeks õppida, siis olen saanud koolituse. Alati märgin ka üles, kui midagi uut õpin, siis on hea järgmine kord ise hakkama saada.”

Oma mugavustsooniks peab Liis puuridega töötamist ja nendib, et mõne keerulisema pingi peal töötades on alati hea puuridele üle minna, kuna see mõjub talle rahustavalt. Huvitavaks peab ta aga kõike, mida Wermos teeb ja kuna ümber on toetavad inimesed, siis koostööd meeldib talle samuti kõigiga teha. Karjääri ja arengu võimalusi on Wermos mitmeid. Kui varem oli Liisi ambitsiooniks saada selgeks cnc pink, siis nüüdseks olles selle juba omandanud naudib ta tööd puidupingi peal. Kui see saab samuti üksipulgi selgeks, siis võib juba mõelda ka edasisele arengule.

Liis suhtub oma töösse mõnusa kergusega: “Töö tempo on täiesti talutav. Teed nii nagu vaja on ja kõik saab tehtud. Seda, et midagi juhtuks või nässu läheks, on harva.” Töökeskkonna puhul peab Liis tähtsaks, et oleks ruumi, kuhu detaile paigutada ja kõik vajalikud vahendid oleksid olemas ja käepärast: “Wermos on see kõik paigas. Ja iga vahetus hoolitseb selle eest, et järgmisel oleks hea tulla.” Inimeste puhul peab ta aga oluliseks sõbralikkust, abivalmidust ja meeskonnatöö oskust. “Töö peab sujuma omavahel. Mina olen oma tööga igajuhul väga rahul,” kirjeldab Liis kokkuvõtvalt oma Wermos töötamise kogemust.