Skip to main content

Wermo suurkliendihaldur Hedy Johanson:
Töö suurklientidega avardab maailma

Hedy Johanson on mitmekülgne ja pealehakkamist täis Wermo suurkliendihaldur, kes on läbi kogemuste, pideva enesearengu ja praktika saanud oma valdkonna spetsialistiks. Väikelinnast, Jõgevalt pärit Hedy on saksa filoloogi haridusega ja tema tee mööblitootmise valdkonnas sai alguse ettevõttest Gomab, kus ta alustas tööd saksa keelt kõneleva assistendina. Ettevõtliku hingena arenes ta sealt edasi raamatupidamise abiks ning lõpuks müügikontori juhatajaks. Muuhulgas on ta müügitöö toetamiseks tegelenud ka sotsiaalmeedia ja kodulehe haldamisega.

Areng

Tänaseks on Hedy juba peaaegu 20 aastat tegelenud mööblitoomise valdkonnas, millest viimased kolm aastat on ta Wermos töötanud. Tootmisvaldkonnas oma ala asjatundjaks on ta kasvanud igapäevase töö ja kogemustega. Kui teda Wermosse tööle kutsuti, tegi ta peamiselt tööd kodukontoris, kuid käis igal võimalusel ka Võru toomises kohapeal mööbli valmimise protsesse jälgimas. Nii teab ta tänaseks täpselt, kuidas toimub toomine ja saab aru, kuidas puitu töödeldakse, kuivatatakse ja milline peab puit olema, et sellest üldse saaks mööblit valmistada.

Suurimad õnnestumised

Suurim õnnestumine töös on Hedyl hästi meeles ajast, mil ta vaid kuu aega oli Wermos töötanud. Ühel messil olles tellis Saksamaal asuv Porta poekett Wermo kõige eksklusiivsema elu- ja söögitoa seeria nimega Wicker oma poodidesse. Klient tuli ka Võrru kohapeale tutvuma toodetega, kus pandi lõplikult paika, milline antud kollektsioon Saksamaa turu jaoks välja hakkab nägema. Porta on tänasenigi kliendiks jäänud ning hetkel on Wermo toodanguna Harthoff seeria poeketi käivetes uhkelt üheksandal kohal. Hedy ise peab lemmikuks lisaks eelpoolmainitutele veel ka Texa ja Deluxe seeriat, mis on klientide soovide põhjal ning disaineriga koostöös loodud.

Huvi kujunduse ja disaini vastu

Lisaks kliendisuhtlusele ja nende hoidmisele on Hedy ka väga loominguline inimene tegeledes muuhulgas ka Wermo kodulehe haldamisega ja erinevate müügimaterjalide kujunduse kokkupanekuga. Seda osa tööst teeb ta samuti suure rõõmuga. Ka hobi on Hedyl loominguline. Kunagi sai stressileevenduseks algust tehtud makrameega ja tänaseks on sellest saanud sedavõrd suur hobi ja kirg Makrameepesa nime all, et väikestviisi on sellest põhitöö kõrvalt kujunenud ka omamoodi äri. Kuldsed käed on Hedy pärinud oma isalt, kes ehitas ise koju mööblit. Kui elutoas ilutses tolleaegne esinduslik Wermo eelkäija Võru Mööbli sektsioon, siis magamistoa ja lastetoa mööbli meisterdas isa oma kätega.

Tasakaal töö- ja eraelu vahel

Kiire tööalane areng ja karjäär on Hedyle õpetanud oma aega paremini jälgima ning teadlikult tööaega valima: “Tean, mis minu jaoks on õige ning hoian tasakaalu töö, pere, hobide ja sõpradega suhtlemise vahel. Siis ongi elus kõik paigas.” Nii oskab Hedy tänaseks nautida töö ja eraelu täiel rinnal. Lisaks oma tööle naudib ta tegelemist pere ja koeraga, kohtumist kooliaegsete sõbrannadega, makramee sõlmimist, kui ka õhtuti lugemist. Sõbrad iseloomustaksid Hedyt elava, spontaanse ja ettevõtliku ideede generaatorina. Ja need omadused avalduvad hästi ka tema töös suurkliendihaldurina. Hedy ise usub, et müügis on oluline, millisest perspektiivist vaatad asju – kas kohustuse või võimalusena.

Kuna Wermo müügimahud kasvavad mühinal, siis ootab Hedy tänaseks enda kõrvale ka teist suurkliendihaldurit, kes saaks enda hoole alla võtta USA, Skandinaavia ja Soome kliendid. Töö Wermos on põnev ja igav seal juba ei hakka. Areneva ettevõttena areneb pidevalt ka tooteportfell ning rahvusvaheline suhtlus annab väga hea kogemuse. Omaette väärtust lisab ka mõnus meeskonna vaim ja entusiasm, millega Wermos tööd tehakse ja mis tahes tahtmata ka uutele inimestele külge hakkab.