Skip to main content

Wermo tootmistöötajad on rahul nii
töökeskkonna kui –kaaslastega

Wermo on tootmistöötajate sõnul üks parimaid ettevõtteid, kus on täidetud kõik vajalikud töötingimused ning töö on korraldatud mõistlike vahetustena. Neid inimesi, kes soovivad tööalaselt veelgi areneda, on Wermos oldud alati valmis koolitama ja toetama.

Huvitav ja spetsiifiline töö

Wermosse on sattunud tootmistöötajad väga erinevatel eesmärkidel. Lisaks huvitavale tööle hinnatakse enim mugavat asukohta Võru linnas, mis sobib eriti hästi kohalikele elanikele ning on hästi ligipääsetav ka kaugemalt tulijatele.

Lisaboonuse annab võimalus töötada päevasel ajal. Selgituseks niipalju, et paljudes tootmisettevõtetes on  mitmes vahetuses töötamine tavapärane ning sellest tulenev sassis korraldusega ööpäev. See mõjub tervisele halvasti ning seetõttu on Wermos elu seatud nii, et saab valida, kas töötada päeval või õhtuses vahetuses – just nii nagu inimesele endale rohkem sobib.

Töötajate sõnul on töö ise huvitav ja spetsiifiline. See pakub võimalusi liikuda erinevate tööpinkide vahel. See omakorda eeldab muidugi vajalikke oskusi või soovi neid omandada. Ettevõttes ollakse arenguvõimaluste osas innustavad erinevaid koolitusvõimalusi pakkudes.

Juba aastast 1985 Wermos töötanud meistri sõnul ei muutu töö kindlasti üksluiseks. Ehkki ta tõdeb, et on asjaolude tõttu korduvalt lahkunud, on ta alati leidnud siia tagasitee, sest olmetingimused on head ning teiste kogemustega võrreldes on see parim ettevõte, kus ta on töötanud. Tema sõnadele kinnituseks on ka see, et pikaaegseid töötajaid on Wermos mitmeid. Neist kõige pikemalt ametis olnud tootmistöötaja on tööpostil juba isegi 1979. aastast ning ta selgitab seda nii: „Olen harjunud ja mulle meeldib siin väga ja võin öelda, et olen rahul.“

Sõbralik õhkkond

Wermo töötajad on varmad soovitama töökohta teistelegi – nii on mitmed töötajaid jõudnud ettevõttesse sõbra või tuttava soovitusel. Igal hetkel on tunda kerget ja vaba õhkkonda, tehakse nii nalja kui räägitakse tõsistel teemadel, kõike avameelselt. Töötajad ei jää kaaslaste kiitmisega kitsiks, leitakse, et kõik on väga toredad. Wermos ei ole probleemi ka vene emakeelega töötajatel – ehkki kõik meeskonna liikmed ei pruugi ise vene keelt rääkida, saadakse üksteisest hästi aru.

Stabiilsus pikaaegses ettevõttes

Kui majanduslikult keerulistel aegadel on paljudel inimestel hirm tööst ilmajäämise ees, siis Wermos ei paista seda sugugi keegi pelgavat. Töötajad kinnitavad, et pankrotihirmu neil ei ole, sest Wermo on stabiilne ettevõte, mis on pikka aega pildil olnud. Inimesed saavad kindlad olla, et palk tehtud töö eest on iga kuu õigel ajal arvel ning töötajad rahul.

Oluline väärtus on ka tööohutus, mis peab tootmisettevõttes kindlasti paigas olema. Töötajate sõnul on ka sellega hästi – Wermo on täitnud kõik vajalikud tingimused. Tõele au andes möönavad inimesed, et kui üldse mingit pisiviga on ette tulnud, siis seda peamiselt kinnitatud reeglite eiramise tõttu.

Tootmistöölised iseloomustavad kokkuvõtteks võimalikku uut töökaaslast selliselt: „Ootame enda sekka inimest, kes suudab kõiges, mida ta teeb, südamega kaasa elada ning kindlasti peab tal jaguma ka loogilist mõtlemist“.