Skip to main content

Wermo mööblivabrik – elukondliku disainmööbli looja aastast 1947

Meil on pikk ajalugu.

Wermo on 75-aastase ajalooga mööblivabrik Võrumaalt, mis valmistab aegumatus skandinaavialikus stiilis kaasaegset disainmööblit. Wermo on alati ajaga kaasas käinud ja olnud hea kohaneja. Oli aegu, mil siin töötas ligi 1000 inimest metsatöölistest kuni autojuhtide ja treialitest direktoriteni. Mööblit valmistati tervele Nõukogude Liidule ja tooted viidi kohale sõltumata asukohast kaardil. Täna koosneb Wermo mööblivabriku kompaktne tiim ligi 50nest inimesest ja on keskendunud tootmisele. Mööblit valmistatakse nii Euroopa kui Ameerika turule.

 

Me oleme põhjalikud.

Wermo tähendab kogu protsessi tootearendusest tootmise, turundamise ja turustamiseni. Alguses on idee ja siis tuleb tootedisain. Järgnevad põhjalikud arutelud funktsionaalsuse ja välimuse ning stiili üle. Kaalutakse hoolikalt materjalide valikut, järgides seejuures, et need oleksid naturaalsed ja ökoloogilised. Valmistatakse põhjalikud joonised ja alles seejärel läheb näidiseksemplar tootmisse. Kui uus mööbliese on pälvinud heakskiidu kõikides lõikudes, antakse see tootmisse ja lubatakse alles siis turule.

 

Me oleme rahvusvahelised.

Wermo mööblivabrik on igas mõttes rahvusvaheline. Tootearendusprotsessi on kaasatud rahvusvaheliselt tunnustatud tippdisainerid. Hankijaid ja koostööpartnereid nii transpordi, materjalide kui turustamise vallas jagub Euroopast Ameerikani. Wermo mööblivabriku poolt valmistatud tooteid leiab Skandinaaviast Euroopa Liidu riikideni ja isegi Ameerika Ühendriikidest. Wermo mööblivabrik on osalenud  mitmetel rahvusvahelistel disainikonkurssidel ja osad tooted on pälvinud auhindu.

 

 Me hindame kvaliteeti ja oleme stiilsed.

Wermo mööblivabrik tähendab kvaliteeti nii silmale nähtavas kui varjatus. Kinnitusvahenditest lõppviimistluseni. Lihtsast vabrikutöölisest juhtideni. Tootearendusest tootmise ja turunduse ning turustamiseni. Toodete kasutusmugavusest stiilse välimuseni. Kvaliteedikontrolli läbib tootedisain ja kogu tootmisprotsess inimestest masinateni. Iga Wermo mööblivabrikust väljuv tootmispartii läbib põhjaliku kontrolli. Stiilipuhtus ja kvaliteet on oluline ka tootefotode puhul. Nende ülesvõtmine on usaldatud oma ala ekspertide hoolde.

 

 Me hoolime keskkonnast.

Wermo on kasutusele võtnud energiasäästliku tehnoloogia. Tootmiseks vajalik energia tuleb 30 % ulatuses oma päikesepargist. Kõik tooted on valmistatud ökoloogilistest ja naturaalsetest materjalidest. Kasutatav puitmaterjal on FSC sertifitseeritud ja viimistlemisel kasutatakse vesibaasil värve ja lakke ning õlisid. Kõik mööbliesemed ja lisadetailid on pakendatud taaskasutavavast kartongist valmistatud pakenditesse ja toote kaitsmiseks kasutatakse kärgpappi. Wermo mööblivabriku eesmärk on viia ökoloogiline jalajälg võimaliku miinimumini.

 

 Me armastame seda, mida teeme.

Wermo mööblivabriku suur ja kokkuhoidev pere armastab oma tööd. See peegeldub töötajate rahulolus ja valminud ning valmivates toodetes. See peegeldub Wermo heades suhetes oma koostööpartnerite ja klientidega. See peegeldub järjepidevuses, kohanemises, kaasamises ja ettevõtte 75-aastases ajaloos. See peegeldub ka klientide tagasisides, mis innustab ja aitab ajaga kaasas käia ja muutuda veelgi paremaks. Ainult sel moel on võimalik valmistada kvaliteetset ja kauakestvat aegumatu disainiga mööblit.